O parku v parku u párku.

Stav projektu Ukončený
Ústecký kraj
1 2 3

Cílená osvětová kampaň za účelem Znovuobnovení parku podél Wolkerovy ulice ve městě Děčín.
Seznámení s historií, současností a vizí. Výstava fotografií a historických dokumentů. Získání dobrovolníků pro fázi 2 a 3.
Pro konkrétní tvůrčí i organizační aktivity obnovení. Aby zde byl lepší prostor pro setkávání, aktivity, odpočinek, relaxaci a pohodu. Jako v minulosti, kdy sem chodili jesle, školky, družiny, senioři i maminky s kočárky. A v odpoledních hodinách rodiny a děti na další aktivity.

Poslední aktualita

Mítink v parku

29. března 2016

26.3. proběhl zdárně mítink v parku. Cílem bylo zviditelnit možnosti, které prostor skýtá a umožňuje. Zároveň byla akce jedním z prvků naší kampaně za zvelebení tohoto místa a úpravy pro bezpečné a příjemné návštěvy všech zájemců.

Nejbližší akce

Pátrání po archiváliích

1. ledna 2016 - 31. ledna 2016 | Děčín

S kamarády se pouštíme do detektivně pátrací akce za účelem sehnání co největšího množství dokumentů, fotografií, plánků a dalších archiválií.

Sháníme fotografie z dávné i nedávné minulosti i ze současnosti. Nejen kolorit, ale i dění v parku. Momentky z všedního života. Pokud Vám nevadí podělit se s rodinnými záběry - uvítáme to.

Pokud někdo můžete přispět jakoukoliv informací, prosíme o zprávu na horaci-dc@seznam.cz

 • Mítink v parku

  29. března 2016

  26.3. proběhl zdárně mítink v parku. Cílem bylo zviditelnit možnosti, které prostor skýtá a umožňuje. Zároveň byla akce jedním z prvků naší kampaně za zvelebení tohoto místa a úpravy pro bezpečné a příjemné návštěvy všech zájemců.

 • Výstava

  2. března 2016

  Výstava zdárně probíhá.

 • Výstava

  16. února 2016

  Připravili jsme výstavu pro veřejnost a instalovali ji na MM Děčín. Vytiskli jsme další sadu propagačních letáků. Výstavu považujeme za ťzv. ˇ"Živou", kde je prostor pro rozšiřování a doplňování. V případě získání dalších dokumentů a fotografií. V současné době již pracujeme na přípravě mítinku. Plánujeme schůzku organizátorů, která bude v 8. týdnu.

  Také se nám ozvali někteří starousedlíci s nabídkou setkání v parku. S tím, že nám popíšou, co kde bylo v době jejich mládí. Jsme s nimi v kontaktu a nabídku jsme přijali. Konkrétní termín setkání domluvíme někdy na 9. týden.

 • Přípravy

  28. ledna 2016

  V měsíci lednu jsme oslovili pomocí FB veřejnost, aby nám pomohla při získávání fotografií. Začali jsme připravovat výstavu, kterou začátkem února instalujeme na MM Děčín.

  Od p. Šafra, který se 30 let o park staral, jsme získali zpracovanou historii i plán revitalizace, zejména z hlediska koncepčního a botanického. Takovou akci, však musí provádět odborná firma. Naše skromné aktivity by tomu mohly napomoci.

  Vytiskli jsme propagační letáky a snažíme se o jejich šíření, hlavně mezi místní. Abychom co nejvíce zviditelnili naší snahu.

Proběhlé akce

 • IMG_1314.JPG

  Mítink

  26. března 2016 | Děčín

  Akce je pro veřejnost
  Mítink v parku plný her

  FB událost
 • Kopie č. - Nový obrázek.jpg

  Výstava

  1. února - 31. března 2016 | Děčín

  Akce je pro veřejnost
  Výstava o parku.  Historie - Současnost - Vize

 • park po 1915 1.jpg

  Pátrání po archiváliích

  1.-31. ledna 2016 | Děčín

  Akce je pro veřejnost
  S kamarády se pouštíme do detektivně pátrací akce za účelem sehnání co největšího množství dokumentů, fotografií, plánků a dalších archiválií.Sháníme fotografie z dávné i nedávné minulosti i ze současnosti. Nejen kolorit, ale i dění v parku. Momentky z všedního života. Pokud Vám nevadí podělit se s rodinnými záběry - uvítáme to. Pokud někdo můžete přispět jakoukoliv informací, prosíme o zprávu na horaci-dc@seznam.cz

  FB událost

Líbí se ti náš projekt? Máš nějaký návrh, nápad? Nech nám vzkaz

Máš dotaz k našemu projektu? Napiš nám

Další projekty