• Už se nám to pěkně rýsuje...

  11.02.2016

  Jak již bylo předesláno, 14. 10. proběhla velkolepá plánovací schůze BUZZ talks. Počítali jsme s účastí jak org. týmu tak zástupců hlavních českých neziskovek zabývajících se problematikou food waste. Bohužel jsme však zjistili, že v daný týden je spousta našich potenciálních poradců stále ještě na dovolené či mají již naplánováno něco důležitého. Nicméně i takto vše dopadlo podle plánu! Sešli jsme se v 5ti lidech - za org. tým Anežka, Viky i Vojta (i když jen virtuálně), nechyběla naše amsadorka Soňa a dorazila i Majka jako reprezentantka Glopolisu ( http://glopolis.org/cs/ ) a Zachraň jídlo ( http://zachranjidlo.cz/ ).

  Sestava se osvědčila a již po hodině a půl jsme měli jasno v tom jak celé večery koncipovat, jaká konkrétní témata nejvíce bzučí a také koho pozvat na kterou přednášku. No krása! Hned po skončení meetingu nastal týden a půl pro obvolávání našich milých řečníků. Prozatím se setkáváme jen s pozitivním a nadšeným ohlasem! Ku dnešnímu dni mám přislíbeno najisto 5 natěšených řečníků a potvrzení zbývajících 7 čekáme každým dnem. Od příštího týdne nám začíná fáze propagace. Bude se na ní podílet celý tým i dobrovolníci a bude útočná, synchronizovaná a efektivní, takže jí nikdo neunikne! Však brzy sami uvidíte.... A uvidíte to všude kolem sebe... Až už to ani chtít vidět nebudete! :)

  S láskou váš BUZZ talks tým http://zajimej.se/buzz-talks-reci-o-tom-co-zrovna-bzuci/ https://www.facebook.com/Buzztalks1?fref=ts

 • Radosti i starosti org. týmu

  11.02.2016

  Čas letí jako voda a od víkendu na Orlíku uplynuly už čtyři týdny. A to znamená jediné, všechno je potřeba uvést do pohybu! Pro první fázi/sekci přednášek jsme si vybrali jako téma problematiku Food Waste (tedy potravinového odpadu). Toto téma nám je velice blízké, uvědomuje si jeho komplexitu i problém s mystifikací veřejnosti pomocí médií. Tak hurá do toho! Máme za sebou první oficiální meeting s naší mentorkou Soňou a role jsou rozdány. Víme jak spolu komunikovat (Vojta nám odjel studovat do Holandska a funguje jen virtuálně), máme TO DO list dlouhý jak týden a každý víme, co je naše role. Teď je před námi spousta práce a první komplikace. Námi vyhlídlá kavárna Alta nám s povzdechem (našim i jejich, přeci jen je to akce, která naláká davy!) nepotvrdila námi vybrané středy a hledáme dál. Kreativní prostory tak pro 100 lidí. Poslední 2 týdny jsme tedy strávili hledáním dalších prostor, nicméně zjišťujeme, že to žádná sranda nebude. Námi vyhlídlé termíny v listopadu a prosinci jsou, jak se dozvídáme, kvůli vytíženosti zarezervované i pár měsíců předem! Vše nám tedy začínalo klasicky "hořet" a stresy střídá zklamání. Ale my hoříme také, žádné doutnání... jiskra byla zažehnuta a BUZZ talks do Prahy prostě přinesou témata, která bzučí ať se děje cokoliv! Tento přístup se nám nakonec vyplatil! Po přemlouvání produkční z Veletržního paláce nám nabídla prostory Auditoria jen za provozní náklady (které jsou sice i tak poměrně vysoké, nicméně do rozpočtu se vejdeme). Základní problém tedy vyřešen a zítra nás čeká veledůležitá plánovací schůzka se zástupci zainteresovaných stran a neziskovek v okolí. Na programu máme výběr nejlepších řečníků, cíle jednotlivých sekcí, propagace a samozřejmě networking. Už jsme sami zvědavi co vše nám zítřek přinese! Budeme informovat dále! Máme první tiskovou zprávu zveřejněnou na Zajímej.se, odkaz zde: http://zajimej.se/buzz-talks-reci-o-tom-co-zrovna-bzuci/. A také máme Facebook, takže doufáme, že hned po přečtení tohodle článku nám letíte dát virtuální "líbítko" zde: https://www.facebook.com/Buzztalks1?fref=ts.

  Do našeho týmu také hledáme dobrovolníky, kteří by chtěli pomoci s organizací (fyzickou či virtuální) s možností prodloužení spolupráce i do budoucna. Každá ruka se hodí! Zájemci tedy napište naší koordinátorce Anežce na email: tkacova.anezka@gmail.com něco o sobě a jak byste se rádi zapojili. Již brzy se setkáme na akcích BUZZ talks!

  S láskou, váš org. tým