Pojďte se na Moment proběhnout!

Stav projektu Ukončený
Moravskoslezsko
1 2 3

Pojďte se na Moment proběhnout! je benefiční běžecký závod konaný v Ostravě, který má za cíl připravit pro závodníky nevšední zážitek. Výtěžek ze startovného poputuje neziskové organizaci Moment, jenž se zabývá podporováním denního stacionáře Žebřík, mobilního hospicu Ondrášek, Kol pro Afriku nebo organizace Save Elephants. Naše Smart přidaná hodnota spočívá v tom, že závodníci si sami rozhodnou, který projekt chtějí podpořit, a tím získají pozitivní přístup k pomáhání druhým ve světě kolem nás.

Poslední aktualita

Poslední rekapitulace

3. června 2018

Tak je to už za námi. Jak jsme již avizovali, našeho závodu se zúčastnilo 71 běžců, kteří odcházeli domů spokojení. A úsměv na rtech jsme nevyvolali jen jim, ale následně také zástupcům neziskové organizace Moment, o.p.s., kteří díky nám získali 14 200 Kč. Moc děkujeme všem za podporu a těšíme se, snad, za rok :-)

Nejbližší akce

13. května 2018 - 13. května 2018 | Ostrava

Pojďte se na Moment proběhnout! je charitativní běžecký závod pro celou rodinu. Jeho smyslem je finanční podpora neziskové organizace Moment. Pro závodníky je po doběhnutí připraveno občerstvení. Nejlepší běžci budou odměněni medailemi a věcnými cenami.

Závodu se může zúčastnit opravdu každý. Poběží se závody v kategoriích pro profesionální běžce, juniory i ty nejmenší děti se svými rodiči. Pro ty čeká v cíli navíc sladká odměna. Sportujeme pro dobrou věc. Pojďte se proběhnout. Alespoň na Moment…

Poslední komentář

Anett Halešová

1. listopadu 2017

Tento projekt vypadá moc hezky. Doufám, že uspěje a podaří se jej uskutečnit. Pořadatelé jsou velmi schopni a věřím, že s potřebnou finanční podporou z toho bude velmi zajímavý běžecký zážitek.

• Poslední rekapitulace

• Pojďte se na Moment proběhnout! pro velký zájem prodlužuje registrace

15. května 2018

Pro velký zájem o účast na závodě se prodlužuje možnost registrace na Pojďte se na Moment proběhnout! Tato možnost bude v platnosti až do pátku 11. května, kdy se předregistrace definitivně ukončí.

Poté se však zájemci budou moci registrovat ještě na místě, a to nejpozději patnáct minut před začátkem daného závodu. Za registraci touto formou je příplatek padesát korun pro každou kategorii.

Pozor! Vzhledem k nulovému počtu triček závodu už je dostupná pouze levnější varianta registrace (tzn. bez trička). Přizpůsobte tomu také svou platbu ne účet neziskové organizace Moment.

Pro případ, že Vaše platba za startovné nestihne na účet Momentu dorazit do pátku 11. května. Vezměte s sebou výpis účtu s danou platbou pro kontrolu, že jste své startovné plně uhradili.

• EXKLUZIVNĚ: Rozhovor s organizátory závodu Pojďte se na Moment proběhnout!

Závod Pojďte se na Moment proběhnout! si čím dál, tím víc získává pozornost médií. Magazín pro mládež udělal s organizátory akce dokonce jedinečný rozhovor. Dočtete se v něm, jak se zrodil nápad zorganizovat charitativní závod na podporu neziskové organizace Moment, proč jsou dobrovolníci tolik důležití pro organizaci sportovních akcí nebo kdo všechno závod podporuje.

Celý rozhovor čtěte na stránkách magazínu Remix v článku Pojďte se na Moment proběhnout! a zažijte atmosféru jedinečného závodu.

• 71 běžců si v neděli zaběhlo na Moment, děkujeme

14. května 2018

Celkem 71 běžců se v neděli zúčastnilo závodu Pojďte se na Moment proběhnout! 2018. Běželo se ve čtyřech kategoriích. Tři z nich (junioři, běh na 5 km, běh na 10 km) byly soutěžní.

Nesoutěžního závodu rodičů s dětmi se zúčastnilo celkem sedm běžců. Na kilometrové trati mezi sebou soupeřili o to, kdo jako první doběhne do cíle a získá tolik žádaného brumíka. :-)

Po nich se na startovní čáru postavilo sedm juniorů. Náročná trasa juniorské míle dala některým zabrat. Přesto ale dorazili všichni v pořádku do cíle. Nejlepší ženou se v tomto závodě stala Nela Losíková (0:08:20), za ní se umístila Sabina Dřezová (0:12:15) a na třetím místě doběhla Valerie Klumparová (0:12:45).

Mezi muži byla konkurence o něco větší. První místo si vyběhl Lukáš Polák (0:06:34), na druhém místě skončil Ondřej Halfar (0:08:34) a na třetím místě se umístil Filip Slíva (0:09:05).

Předposledním závodem byl běh na 5 km. Nejpočetnější kategorie celého dne se zúčastnilo rovných 30 běžců. Počet mužů a žen byl vyrovnán - na každé straně 15. Nejúspěšnější ženou se stala Klára Šenková (0:20:12), stříbrnou medaili si vyběhla Adéla Pěchová (0:20:12), na třetím místě skončila Alena Krnáčová (0:22:24).

Mezi nejlepšími muži byly značnější časové rozdíly. Prvním byl Jiří Kozubík (0:18:12), na druhém místě skončil Michal Buba (0:18:49) a třetí doběhl Milan Ščihráni (0:18:53).

Běh na 10 km sestával ze dvou pětikilometrových koleček s průběhem skrz zázemí závodu. Uvnitř se nacházela občerstvovací stanice, takže se běžci mohli v polovině trasy osvěžit vodou nebo zakousnout třeba kus banánu.

Nejlepší ženou této kategorie byla Kateřina Zajončková (0:43:24), na druhém místě doběhla Zuzana Londová (0:50:30), pro bronzovou medaili si doběhla Zuzana Zbranková (0:51:19).

Prvním mužem této kategorie byl Jan Halfar (0:39:17), na druhém místě skončil Jakub Koch (0:42:05) a třetí doběhl Martin Řezáč (0:43:00).

Následovalo vyhlášení výsledků s předáním věcných cen. Součástí akce byl doprovodný program. Celý závod Pojďte se na Moment proběhnout! byl uspořádán na podporu neziskové organizace Moment.

Všem Vám chceme mockrát poděkovat za podporu. Budeme se na Vás těšit za rok při dalším ročníku tohoto charitativního závodu.

Momentová básnička aneb Závod to byl úžasný :-)