Dny prevence cukrovky

Stav projektu Ukončený
Jihomoravský kraj
1 2 3

Cílem našeho projektu je uspořádat v listopadu 2015 několik akcí v rámci Světového dne diabetu, jejichž cílem bude šířit osvětu o tomto závažném onemocnění. Diabetes mellitus (DM) je nemoc, které se dá ve většině případů aktivně předejít vhodnou prevencí, proto chceme v této oblasti nabídnout zájemcům z řad veřejnosti možnost dozvědět se více a nechat si udělat různá screeningová vyšetření. Do přípravy našich akcí zapojíme studenty různých oborů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Poslední aktualita

Den diabetu na vlnách brněnských rádií

12. listopadu 2015

V posledních dnech zvou na naši akci dvě velká brněnská rádia. Hitrádio Magic a Rádio Krokodýl!:)

 • Den diabetu na vlnách brněnských rádií

  12. listopadu 2015

  V posledních dnech zvou na naši akci dvě velká brněnská rádia. Hitrádio Magic a Rádio Krokodýl!:)

 • Přípravy finišují

  11. listopadu 2015

  Poslední týden makáme všichni naplno, teda ne, že bychom předtím nemakali, ale teď je nasazení opravdu maximální. Pomalu začínáme přespávat v kanceláři:D Nicméně se už moc těšíme! Zítra nás čeká nákup posledních pomůcek a v pátek večer už jdeme chystat akci do Olympie!:)

 • Přednášky ve Svatonanenských listech

  9. listopadu 2015

  Zmínka o našich přednáškách o diabetu se objevila i ve Svatoanenských listech na straně 27!:) http://www.fnusa.cz/images/listy/SAL_032015.pdf

 • Cukrovka - tichý nepřítel aneb přednáška pro Univerzitu 3. věku

  27. října 2015

  Dneska proběhla přednáška o cukrovce pro posluchače Univerzity 3. věku Masarykovy univerzity. Kapacita přednášky byla naplněná dlouho dopředu. Celkem se jí zúčastnilo 50 lidí. Publikum bylo hodně aktivní a zvídavé. Na závěr přednášky nám většina účastníků napsala krátkou zpětnou vazbu, která nás moc potěšila. "Přednáška se mi líbila, moc pěkný a přehledný přednes. Díky, byl to přínos a oživení mých vědomostí." "Přednáška byla bezvadná, doporučuji pokračovat v započatém trendu." "Nejsem diabetik a tahle problematika mě velice zaujala. Stravitelná forma pro laika. Příjemná přednáška. Děkuji." "Milé přednášející studentky, děkuji Vám za velmi výstižný, vzorný a zajímavý přednes o cukrovce, nepříteli našeho zdraví. Přeji Vám mnoho úspěchů ve studiu a osobním životě." Další společná akce ve spolupráci s Univerzitou 3. věku proběhne příští týden, a to v pondělí přednáška pro další posluchače a ve středu, kdy budeme promítat film Sugar Blues v Univerzitním kině Scala.

Načíst další aktuality

Líbí se ti náš projekt? Máš nějaký návrh, nápad? Nech nám vzkaz

Máš dotaz k našemu projektu? Napiš nám

Další projekty